Konforuyla Şaşırtan Lüks Karavan Modelleri

Herhangi bir yere veya zamanlamaya bağlı kalmadan özgürce keşfetmek isteyen gezginler için karavan vazgeçilmezdir. Çekme karavan veya motokaravan şeklindeki tekerlekli bu küçük evler, minimal yaşamın önemli bir parçasıdır. Bununla birlikte, her karavan modeli farklı bir dünyadır ve bazıları çok daha geniş olanaklar sağlayabilir. Çoğu zaman minimalizm ile ilişkilendirilen karavanla yolculuk, lüks karavan modelleri için pek geçerli sayılmaz. Öyle ki neredeyse “mobil saray” olarak nitelenen bu karavanlar, birçok evden daha pahalı olabilir. Öyleyse, karavan yolculuğu hakkındaki ön kabulleri yıkarak konforuyla şaşırtan lüks karavan modelleri turumuza başlayalım. Macera başlıyor, hazır mısınız?

Newmar King Aire

Dışarıdan otobüs gibi görünüyor ama bu araç aslında devasa bir karavan! İç tasarımıyla görenleri etkileyen Newmar King Aire, konfor ve güvenlik açısından da beklentileri fazlasıyla karşılıyor. 605 beygir gücünde Cummins motor kullanan bu büyük yol arkadaşı, lüks karavan modelleri arasında teknolojik olanaklarıyla dikkat çekiyor.

Newmar King Aire Lüks Karavan Modeli Görseli

Çoklu medya imkânlarından sonuna dek yararlanılan bu karavanda, sürüş güvenliği üst düzeyde sağlanmış. Şeritten çıkma ve kaza riskine karşı geliştirilen ikaz sistemleri bunu doğruluyor. Dış görünümü tematik olarak tasarlanabilen Newmar King Aire, rahat oturma grupları ve yataklarının yanında özelleştirilebilir yapısıyla gerçek lüksü yaşatıyor. Spartan K3 şasisiyle gücünü göstermekten çekinmeyen araç, Comfort Drive direksiyonuyla manevra kabiliyetini de elden bırakmıyor.

Cilalı ahşap parke döşemeli büyük mutfağı, üstün beyaz eşyaları, seramik zeminler ve LED ışıklarıyla size müthiş bir atmosfer yaratıyor. Adı gibi krallara lâyık olan bu lüksün elbette bir bedeli var ki o da 936 bin dolar!

Foretravel IH-45

Foretravel IH-45 modelini inceleyenler bunun büyük bir karavandan çok, yürüyen malikane olduğunu düşünebilirler. Nitekim büyük bir salona, nitelikli bir mutfağa ve rahatını düşünenler için hazırlanmış bir banyoya sahiptir. Bu lüks karavan modelleri, konfor kavramını sürüş açısından da ele alarak benzerlerinden ayrışmayı başarıyor. Öyle ki sürüş boyunca gürültüyü ve sarsıntıyı en aza indirecek şekilde tasarlanmış. Newmar King Aire modeliyle aynı motoru kullanan karavan, rakibinden sadece beş beygir gücü daha yavaştır. GPS bilgilerini işleyebilen bir ekrana sahip Foretravel IH-45, tavan süsleriyle de ilgi çekiyor.

Üretici firma, modellerini “Iron Horse” ifadesinin baş harfleri olan “IH” biçiminde kodluyor. Böylece, kurucusunun demiryolu endüstrisi geçmişine karşı saygı duruşunda bulunuyor. 20000 kW gücündeki jeneratörü, dışarı doğru çıkabilen odalar, dikkat çekici sürücü koltuğu, 4 A/C tesisatı ve çelikten kokpit özelliklerini de sunuyor.

Foretravel IH-45 Lüks Karavan Modelleri Görseli

Fiyatı ise sunduğu konfor göz önüne alındığında anormal sayılmaz: Tam 1 milyon 300 bin dolar!

Volkner Mobil Performance II

Otomotiv endüstrisinin önde gelen ülkelerinden Almanya, ürettiği lüks karavan modelleri ile de tanınıyor. Volkner Mobil Performance ise bunun başarılı örneklerinden biri olarak kabul ediliyor. Neden mi? Çünkü bu lüks karavan, aynı zamanda mobil bir otopark! Evet evet, yanlış duymadınız: Bir otopark!

Volkner Lüks Karavan Modelleri Görseli

Lüks karavan modeli, altında ayrılan kapalı garaj sayesinde bir otomobil taşıyabiliyor. Böyle bir özelliği olmasına karşın motorunun oldukça sessiz çalışması ise hayranlık uyandıran bir mühendislik başarısı! Büyük olasılıkla bu mucizenin gerçekleşmesinde, Volkner’in Mercedes-Benz ve Volvo mühendisleriyle yaptığı iş birliğinin etkisi görülüyor. Rahatlık odaklı yaşam alanları ile geniş iç mekân birleşince ortaya mükemmel bir karavan çıkıyor. Ücreti elbette pek hesaplı sayılmaz: 1.5 milyon dolar!

Newell Coach 1448

Karavan desek değil; “şato” dersek eksik kalır mı bilemeyiz. Çünkü karşımızdaki, 15 metreye yakın uzunlukta ve mermerden yer döşemesine sahip bir karavanl Newell Coach 1448 iki banyolu, iki televizyonlu, geniş yatak odalı, bulaşık ve çamaşır makinelerine sahip konseptiyle parlıyor. Isıtmalı ve masaj özellikli koltuklar lüks yaşamın keyfini yaşatırken; eksiksiz mutfağı gurmeleri cezbediyor. Beş yıldızlı bir otelden farksız karavan, uyarı sistemleri ve gelişmiş sürüş kamerası gibi güvenlik önlemleriyle tamamlanıyor. Bu kadar imkânı size sunan bir araç elbette biraz cebinizi yakacaktır. İstediğiniz kadar özelleştirebileceğiniz Newell Coach 1448 lüks karavan modelleri için tam 1.7 milyon dolar ödemelisiniz.

Newell Coach Lüks Karavan Modelleri Görseli

Outlaw Prevost H3-45

Uçsuz bucaksız gibi görünen bir salon, kocaman ekranlı televizyonlar, yumuşacık koltuklar; daha ne istenir ki! Outlaw Prevost H3-45 uzun yolları seven karavan sürücüleri için müthiş bir deneyim vadediyor. Lüks karavan; üst düzey kalitede mobilya eşyaları, şarap soğutucu, atık yönetimi gibi benzersiz özellikler sunuyor. Üstelik, yolcuların ve sürücünün rahatlığı için gün ışığını dengelemek amacıyla, dış cephesi tamamen polarize filmlerle kaplanmış. Bağımsız süspansiyonlu Volvo D13 model motor kullanan Outlaw Prevost H3-45 sessiz bir yolculuğu garanti ediyor.

Outlaw Prewost Lüks Karavan Modelleri Görseli

Üst tabaka lüks karavan modelleri arasında elektronik güvenlik sistemleri ve çok sayıdaki medya seçeneğiyle benzerlerinden ayrışıyor. Ultra lüks kavramını farklı bir noktaya taşıyan araç, fiyatta da çıtayı yükseltiyor. Panoramik manzaraları sevenlere birebir olan karavan, fiber kompozit yapısıyla çevikliğini artırmış. Modern çizgiler taşıyan mobilyaları ve ahşap zemini ise onu çekici kılan ayrıntılar hâline geliyor. Hemen söyleyelim: Outlaw Prevost H3-45 sürmek için 1.8 milyon dolar harcamaktan başka çareniz yok!

The Heat

Bu karavan değil, olsa olsa hareketli bir malikâne olabilir. 1200 metrekarelik bir alana ev sahipliği yapan The Heat, tam anlamıyla bir Amerikan rüyası! Anderson Mobile imzası taşıyan lüks karavan, 30 tonun üzerinde ağırlıkta ve 22 tekerleğe sahiptir. 30 kişi kapasiteli karavan; çalışma alanları, 25 bin dolar değerindeki banyosu, televizyonlu tuvalet masası ile göz kamaştırıyor. Her anlamda özgün bir tasarıma sahip The Heat, yukarıya ve yanlara genişleyebiliyor. Bu yılki Oscar ödül töreninde attığı yumrukla gündeme gelen Will Smith’in The Heat sahibi olduğu biliniyor. Hatta bu lüks karavan modeli Ali, The Pursuit of Happiness ve MIB 3 filmlerinde kendisi tarafından kullanılmış. Will Smith’ten eksiğiniz olmadığını düşünüyorsanız ve 2.5 milyon dolarınız varsa, siz de bir The Heat sürebilirsiniz.

The Heat Lüks Karavan Modeli Görseli

Featherlite Vantare Platinum Plus

İşte şıkır şıkır bir karavan modeli daha! Featherlite Vatare Platinium Plus, sizi ihtişam üzerine kurulu bir dünyaya çağırıyor. Swarovski taşlarla bezeli tavanlardan İtalyan stili deri döşemelere; İnka mermerlerinden akik taşlara varan ışıltılı bir yaşam vadediyor.

Featherlite Lux Caravan Modelleri Image

Sürücü koltuğunda eş zamanlı hava ve yol durumu bilgisi veren Avic N-2 GPS yer alıyor. Yakıt tankı ise 957 litrenin üzerinde bir hacim sağlıyor. Featherlite Vantare serisinin en lüks modeli olan bu karavan, Volkner Mobil Performance II gibi bir de kapalı garaja sahip! Ayrıca, son derece pahalı iç mimarisi ve dekorasyonuyla farklı bir konumda olduğunu gösteriyor. Fransız banyosu, spor aletleri, son teknoloji televizyonu ve büyük yatağıyla özel bir deneyim yaşatıyor. Featherlite Vantare Platinium Plus ayrıcalığı için 2.5 milyon doları gözden çıkarmak zorundasınız.

Marchi Mobile eleMMent Palazzo Superior

Şimdi lüks karavan modellerinin padişahıyla tanışma zamanı! Peki, neden böyle diyoruz? Çünkü, aslan yattığı yerden belli olur ve bu sarayın yatakları gerçekten de bunu kanıtlıyor. Çünkü, Marchi Mobile element Palazzo Superior yatakları İngiliz Kraliyet Ailesi’nin yataklarını üretenlerin elinden çıkmış.

Tabii ki konfor anlamındaki tek olumlu özelliği sadece bu değil! 14 metreye yaklaşan uzunluğuyla hayli büyük olan bu tekerlekli saray, yaşam alanlarıyla da hayalleri süslüyor. Tepeden tırnağa donatılmış mutfağı, yatak odaları, lüks banyosu ve SPA bölümüyle görenleri büyülüyor. Gökyüzü salonu alanı ise sürücüye yolculuk sırasında panoramik manzara sunuyor. El emeği mermer tezgâhlarıyla, ahşap zeminleriyle ve açılabilir tavanıyla bambaşka bir âleme götürüyor. Yer yer antik doku izlenimi veren modern dokunuşlar ise onu neredeyse ulaşılmaz kılıyor.

Marchi Mobile Lüks Karavan Modeli Görseli

Marchi Mobile element Palazzo Superior teknik özellikleriyle de bir numarada olduğunu duyuruyor. 600 beygir gücündeki 6 silindirli Volvo motor, üstün performansını %20’lik yakıt tasarrufuyla taçlandırıyor. Sahiplerini bütün görkemiyle zirveye ulaştıran bu inanılmaz karavan için 3 milyon dolardan vazgeçmelisiniz.

Dünyada çok az kişinin hemen herkesin hayal ettiği bu sekiz karavandan birine sahip olduğunu biliyoruz. Doğal olarak onları satın alıp dünyayı turlamak hiçbirimize mümkün görünmeyebilir. Fakat, hayal etmeden hiçbir şeyin gerçekleşmeyeceği gerçeğini de unutmamamız gerekiyor. Belki de çok şanslı bir gününüzde büyük ikramiyeyi kazanan bileti siz almış olursunuz, kim bilir! O gün, aldığınız lüks karavan modelleri için Fava Camp Karavan Kampındaki yerinizi hazırlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir